Genel Bilgiler

Sevgili Öğrenciler,

Çağımızın en önemli mesleklerden biri olan medya sektörünün bir üyesi olmayı hedefleyerek geldiğiniz, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’ne hoş geldiniz.
Medyanın hemen tüm alanlarında çok değerli medya üyesi ve akademisyeni yetiştiren, İletişim Fakültemizi ve Bölümümüzü tercih ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.
Çağımız, iletişim çağıdır. Geniş kitlelerle buluşmanın araçları olarak iletişim araçları, günümüzde çok önemli görevler üstlenmektedir. Özellikle, yeni iletişim teknolojilerinin gelişimiyle birlikte, özelde radyo televizyon ve sinema, geneldeyse tüm kitle iletişim araçları, gündemi belirlemekte, bilgiyi bizlere ulaştırmakta, serbest zamanlarımızdaki eğlence biçimlerimizi belirlemektedir.
Toplumların gündelik yaşamlarında, siyasal yaşamlarında, serbest zamanlarında yöneldikleri bu araçların ürünlerinin hazırlayıcıları olarak, sizlere çok büyük görevler düşüyor. Bu önemli görevleri üstlenmenizde sizlere bilgi ve donanım sağlayacak, güncel ve nitelikli müfredatımızla, dört yıl boyunca, biz öğretim üyeleri de sizlerin yanında olacağız.
Bilgi, başarı, sağlık içinde, yolunuz açık olsun.

 

Prof. Dr. Filiz AYDOĞAN BOSCHELE

(Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkan V.)


Bu sayfa Radio, Television and Cinema tarafından en son 22.04.2020 20:39:13 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM